Ramazan  ayına yaklaşık bir aylık zaman kaldı. İslam coğrafyası bu yıl  Ramazan  ayına koronavirüs tehdidinin etkisiyle giriyor.

haber7
0

Çin’den dünyaya yayılan virüs , ülkemizde olduğu gibi işgal altındaki Kudüs’te de hayatı zorlaştırıyor. 103 yıldır süren işgale direnen Kudüs halkı , ekonomik ve sosyal ablukanın yanında etkisini iyice hissettiren koronavirüsle de mücadele ediyor.

 

Yardım dernekleri de salgın nedeniyle  Ramazan  ayı çalışmalarını bu yıl öne almak zorunda kaldı.

13 yıldır Kudüs ve civarındaki Osmanlı mirasını ihya ederken bir yandan da Kudüslü Müslümanlara insani yardım ulaştıran  Mirasımız Derneği  de (Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği) bu kapsamda  Ramazan  yardımlarına başladı.

 

Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammet Demirci , yaptığı açıklamada , koronavirüsle mücadeleyi sürdüren Kudüslülere ilk aşamada hijyen setleri dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve  Ramazan  ayına bir hafta kala yapmayı planladıkları kumanya dağıtımlarını da bir ay öne çektiklerini söyledi.

Muhammet Demirci açıklamasında “Kudüs halkı Trump’ın planı sonrası psikolojik şiddetin dozunu iyice artırdığı şehirde neredeyse nefes almakta zorlanıyorlardı. Koronavirüsle birlikte duran ekonomi zaten yüzde 86’sı yoksulluk sınırının altında yaşayan Kudüs halkını iyice köşeye sıkıştırmış durumda. Bizlerin , başımız dara düşse sığınacak bir devletimiz , hastalandığımızda kendimizi teslim ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =