Diyanet İşleri Başkanı Ali  Erbaş  , "Mücadele ettiğimiz  Virüs   salgınını  da  sabırla   soğukkanlılıkla   sağduyuyla  aşacağız." ifadelerini kullandı.

haber7
0

Erbaş , yazılı açıklamasında , konuk olduğu Diyanet TV deki "Camiden Hayata" programında ,  koronavirüs  (Kovid-19) sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmeleri paylaştı. 

 

 

Dünyada hızla yayılan koronavirüse karşı ülke olarak birlikte mücadele edildiğini vurgulayan  Erbaş  , kısa zamanda her şeyin normale döneceğine inandığını bildirdi. 

Birçok zorluğun birlik ve beraberlik ruhuyla aşıldığını belirten  Erbaş  , "Mücadele ettiğimiz virüs  salgınını  da  sabırla   soğukkanlılıkla   sağduyuyla  aşacağız. Tevekkül ile takdire rıza gösterirken , alınan tüm kararlara ve tedbirlere de riayet edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

 

 

Müslümanların musibetler karşısında tedbir , tevekkül ve dua ilkelerine sahip olduğunu hatırlatan  Erbaş  , "Mümin , elinden gelen her türlü önlemi alır , akıllı ve sorumlu davranır. Kul hakkını gözeterek hem kendisini hem de sevdiklerini tehlikelerden korur." değerlendirmesini yaptı. 

Allah ın insanlara verdiği en önemli nimetlerden birisinin akıl olduğuna dikkati çeken Başkan  Erbaş  , şöyle devam etti:

"Biz , dünyaya dair her türlü işimizde aklımızı kullanır ve bir irade ortaya koyarız. Bu bakımdan , irade ve isteğimize bağlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =