Diyanet   İşleri   Başkanı  Ali  Erbaş  , "Mücadele ettiğimiz virüs salgınını da  sabırla  soğukkanlılıkla sağduyuyla aşacağız." ifadelerini kullandı.

haber7
0

Erbaş , yazılı açıklamasında , konuk olduğu  Diyanet  TV deki "Camiden Hayata" programında ,  koronavirüs  (Kovid-19) sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmeleri paylaştı. 

Dünyada hızla yayılan koronavirüse karşı ülke olarak birlikte mücadele edildiğini vurgulayan  Erbaş  , kısa zamanda her şeyin normale döneceğine inandığını bildirdi. 

Birçok zorluğun birlik ve beraberlik ruhuyla aşıldığını belirten  Erbaş  , "Mücadele ettiğimiz virüs salgınını da  sabırla  soğukkanlılıkla sağduyuyla aşacağız. Tevekkül ile takdire rıza gösterirken , alınan tüm kararlara ve tedbirlere de riayet edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

Müslümanların musibetler karşısında tedbir , tevekkül ve dua ilkelerine sahip olduğunu hatırlatan  Erbaş  , "Mümin , elinden gelen her türlü önlemi alır , akıllı ve sorumlu davranır. Kul hakkını gözeterek hem kendisini hem de sevdiklerini tehlikelerden korur." değerlendirmesini yaptı. 

Allah ın insanlara verdiği en önemli nimetlerden birisinin akıl olduğuna dikkati çeken Başkan  Erbaş  , şöyle devam etti:

"Biz , dünyaya dair her türlü işimizde aklımızı kullanır ve bir irade ortaya koyarız. Bu bakımdan , irade ve isteğimize bağlı durumlarda , ölçülü hareket etmeli ve tedbirli olmalıyız. Hiç şüphesiz bu durumlarda yapmamız gerekenleri yerine getirmeden , yani sebeplere sarılmadan ne kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =