Türk  Kızılay  , yeni tip  coronavirüs  (Kovid-19)  salgınıyla  mücadele kapsamında , vatandaşlara yönelik ayni ve nakdi yardımların yanı sıra İstanbul ve Ankara ulusal kan bankası referans laboratuvarlarındaki  coronavirüs  ta

haber7
0

Türk  Kızılay  Genel Başkanı Kerem Kınık , yaptığı yazılı açıklamada , kurumun , bundan 152 yıl önce yaşanan olağanüstü şartların bir eseri olarak doğduğunu anlattı.

Kalbi insanlığa iyilik için atan birkaç gönüllü tarafından "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Etmek" arzusuyla kurulan Türk  Kızılay  ın , aradan geçen zaman zarfında milletin karşı karşıya kaldığı her sıkıntıda devletin yanında , milletinin hizmetinde yaraları sarmaya koştuğunu aktaran Kınık , dünyanın sorunu olarak ortaya çıkan ve Türkiye yi de etkileyen  koronavirüs  salgınında da  Kızılay  ın doğal olarak hemen devletin verdiği görevlere odaklanıp , milletinin yaralarını sarmak için seferber olduğunu kaydetti.

Kınık , bu ülkenin yardım çınarı olan  Kızılay  ın  koronavirüs  salgını henüz Türkiye de başlamadan önce , hem devletin ilgili kurumlarıyla hem de sorunu yaşayan ülkelerin  Kızılay  ve Kızılhaçlarıyla sürekli irtibata halinde olduğunu belirterek , süreç içerisinde bir yandan verilen görevleri ifa eden  Kızılay  ın toplumu bilgilendirmeye çalıştığını aktardı.

Kerem Kınık , açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Kızılay , lokal bir alanda bir faaliyet yapıp , sadece onun iletişimini yapmaz.  Kızılay  Edirne de ihtiyaç sahibine hangi imkanı sağlıyorsa Hakkari de de o imkanı sağlamak zorundadır. Bu süreçte , iyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =