Rusya  Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , Rus iş dünyasının temsilcileri ile yaptığı toplantıda koronavirüsü 2-3 ay içerisinde yenebileceklerini söyledi.

haber7
0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , dün gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşması nedeniyle iptal ettiği St. Petersburg temaslarını bugün gerçekleştirdi. Rus iş dünyası ile toplantı gerçekleştiren  Putin  ,  koronavirüs  nedeniyle ülkede alınan tedbirler kapsamında dün halka ve iş dünyasına dönük açıkladığı koronavirüsle mücadele paketi hakkında bilgiler verdi. Ülkede salgına karşı yoğun bir mücadele verildiğini söyleyen  Putin  , ekonomi için global bir sorun yaşandığını bu sorunun ise petrol krizi olduğunu ifade etti.

Koronavirüsle mücadelede Rus doktorlar ve uzmanlar ile sürekli istişareler yapıldığını dile getiren  Putin  , “Onlar  koronavirüs  ile yoğun bir şekilde mücadele ediyorlar. Sürekli kendilerinden bilgiler alıyoruz. Doktorlar 2-3 ay içerisinde bu salgınla başa çıkılabileceğini söylediler. Ben daha kısa sürede virüsün tamamen yok edilebileceğini düşünüyorum” dedi.

TOPLANTIYI KESİP MACRON İLE GÖRÜŞTÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir  Putin  , Rus iş dünyası ile gerçekleştirdiği toplantıda bir iş insanının soru sormak istemesi sırasında , “İsminiz nedir? Macron bu durumdan rahatsız olacak , ona beni senin meşgul ettiğini söyleyeceğim” diyerek takıldı. Israrla soru sormak isteyen kişiye söz veren  Putin  hemen toplantıyı yarıda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =