Yemen  hükümeti ile Husiler , Birleşmiş Milletler'in (BM) yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ülkede yayılması ihtimaline karşılık  yaptığı   ateşkes   çağrısına   olumlu   yanıt  verdi.

haber7
0

Yemen hükümeti tarafından yapılan yazılı açılamada ,  BM  Genel Sekreteri Antonio Guterres in "Kovid-19 un yayılmasıyla mücadele etmek ve ülke genelindeki gerilimi düşürmek" amacıyla  yaptığı   ateşkes  çağrısından memnuniyet duyulduğu belirtildi.

Husilerin Yüksek Siyasi Konsey Başkanı Mehdi el-Meşat ise Husilere ait haber ajansı SABA da yer alan açıklamasında , "BM ve  BM   Yemen  Özel Temsilcisi nin (Martin Griffiths)  Yemen  de savaşı sona erdirmeyi hedefleyen çabalarını memnuniyetle karşılıyoruz" ifadesine yer verdi.

Meşat , insanlar üzerinde somut etkileri olacak kapsamlı bir sükunet çerçevesindeki tüm girişimlere açık olduklarını kaydetti.

Guterres , dün  Yemen  de çatışan taraflara  Kovid-19  un yayılması ihtimaline karşılık tüm saldırıları durdurma çağrısı yapmıştı.

Yemen de şu ana kadar tespit edilmiş  koronavirüs  vakası bulunmuyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =