İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun "Türkiye için olmuyorsa İstanbul için kontrollü kısıtlama bekliyoruz"  sözlerine  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan  yanıt  geldi.

haber7
0

Konuya ilişkin Bakanlık tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu  ,  Kanal İstanbul  güzergahında bulunan iki adet tarihi köprünün taşınması veya yerinde koruma altına alınmasına karar verilmesi için yapılan proje ihalesini eleştirerek , “Koronavirüs ile mücadele ederken bunlar  Kanal İstanbul  derdinde” şeklinde açıklamaları olmuştur.

Dünyanın her tarafında olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs ile mücadele devletin tüm kurumları ve milletimizle birlikte devam ediliyor. Kısa sürede bu salgından kurtularak ülkemizin normal gündemine dönmesini umut ediyoruz.

Ancak bir taraftan salgın ile mücadele ederken öte yandan hayatın devam ettiği unutulmamalıdır. Üretim ve yatırımın devam etmesi , ülke ekonomisinin çökertilmemesi , salgından kurtulduktan sonra da ihtiyaç olan ürünlerin üretilmesi ve gerekli yatırımların yapılması da son derece önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti , salgın ile mücadele ederken üretim ve yatırımları da yapabilecek güçtedir.

Kanal İstanbul projesi ile ilgili çalışmalar da elbette devam etmekte olup , bugün proje ihalesi yapılan iki tarihi köprünün taşınması veya yerinde korunması işi de önceden belirlenmiş bir sürecin bir parçasıdır.

Ülkemizin salgınla mücadele ettiği bu dönemde yatırım ve üretimin durdurulmasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =