Medipol  Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı , bazı yayın organlarında Medipol'le ilgili yapılan haberlere  ilişkin  , "Hiçbir personelimiz ücretsiz izne zorlanmadığı gibi çal

haber7
0

Yiğitbaşı yaptığı yazılı açıklamayla , bazı yayın organlarında  Medipol  hakkında yapılan "zorunlu izin" haberlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Medipol olarak tıbbi ve idari kadrolarıyla hastaların teşhis ve tedavi süreçleri başta olmak üzere sağlık sunumu hizmetlerinde herhangi bir aksama veya mağduriyet yaşatmadan , gerekli hijyen koşullarını gözeterek çalıştıklarını ifade eden Yiğitbaşı , Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu nun talimat ve tavsiyeleri doğrultusunda tüm önlemleri alarak 7/24 görev başında olduklarını kaydetti.

"İdari ve destek hizmetlerimiz için esnek çalışma yöntemleri uygulanmakta"

Yiğitbaşı , tüm dünyada giderek yaygınlaşan ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi ilan edilmesine neden olan koronavirüsüyle ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek , şu ifadeleri kullandı:

"Kovid-19 bulaş riskini en aza indirgemek için sağlık kurumlarımızda bir kamu hizmeti olan sağlık hizmetini hiçbir şekilde aksatmadan , Cumhurbaşkanlığı Makamının 22.03.2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2020/4 sayılı genelgesinde ve diğer çalışma mevzuatında öngörüldüğü şekilde sürdürüyoruz. Bu bağlamda tıbbi hizmetler dışında çalışan idari ve destek hizmetlerimiz için bu birimlerdeki ihtiyacı karşılayacak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =