Koronavirüs salgını dünyanın gündemine sert bir şekilde yerleşirken , zehirli fikirlerin gündem ise değişmedi. Fransa'da  İslam  düşmanı yayınlarıyla tanınan  Causeur   dergisi  , ırkçılıkta "çığ

haber7
0

Koronavirüs vakasının 25 bine ulaştığı  Fransa  da ölü sayısı 1500 e yaklaşırken Cumhurbaşkanı Emmanuel  Macron  sıkı tedbir paketleri açıklayarak virüsün yayılmasını önlemek için harekete geçti.  Fransa  genelinde acil market alışverişi , sağlık hizmetlerinden yararlanmak ve işe gitmek dışında sokağa çıkmanın yasaklandığı ülkede , hasta insanların hastanelere götürülmesi için ordu devreye girdi. 100 bin polis ve jandarma sokaklara inerken market , eczane , banka ve benzin istasyonları dışındaki tüm işletmeler kapatıldı.

Causeur  dergisi  ülkede alınan bu kararları eleştirirken , hayata geçirilen tedbirlerin sadece günü kurtaracağını belirterek , geleceğe dair daha önemli adımlar atılması gerektiğini yazdı.

PES DEDİRTEN  İslam  DÜŞMANLIĞI

Paris yönetimine taleplerini sıralayan dergi ,  İslam  düşmanlığı yapmayı da ihmal etmedi. "Fransız kimliğimizi  tehdit  eden şey  Koronavirüs   değil  İslam" yorumunda bulunulan dergide , "Hasta koca çocuk" başlığıyla sunulan haberde şu ifadelere yer verildi:

"Fransa da hayat askıya alındı. Ekonomi felç oldu. Çok tehlikeli olduğu söylenen ama pek de ölümcül olmayan bir virüs yüzünden... Oysa hayat tarzımızı öldüren , medeniyetimizi mezara koyan çok daha ciddi bir tehlike ile karşı karşıyayız. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =