Gençlik ve Spor Bakanlığı , koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen futbol , voleybol , basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile ilgili  Kulüpleri  rahatlatan bir adım attı.

haber7
0

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem  Kasapoğlu  , 81 il müdürlüğüne bir genelge gönderdi. Bakan  Kasapoğlu  , yayınladığı genelgede  koronavirüs  ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle etkilenen kiracılardan , faaliyete başlayacakları tarihe kadar kira bedeli alınmamasını istedi.

Bakan Kasapoğlu’nun 81 il müdürlüğüne gönderdiği genelgede , bakanlıkça kiraya verilmiş olan taşınmazlardan; İçişleri Bakanlığı tarafından geçici süre ile faaliyet gösteremeyeceği belirtilen , kafeterya , yüzme havuzu , spor merkezi gibi ticari ünitelerin 16 Mart tarihinden , faaliyete başlayacakları tarihe kadar geçen sürede kira bedeli alınmayacağı , kira sürelerine mücbir sebeple kullanamadıkları gün kadar ekleme yapılacağı dile getirildi.

Genelge kulüpleri de rahatlatacak

Bakan Kasapoğlu’nun imzaladığı genelgede , önce seyircisiz oynanmasına  karar  verilen ardından da ertelenen futbol , voleybol , basketbol ve hentbol karşılaşmalarının yapılacağı stadyum ve spor salonları ile faaliyetleri durdurulan spor tesisleri (yüzme havuzları vs.) içerisinde bulunan ve gelirini yalnızca bu karşılaşmalardan , organizasyona katılanlardan ve seyircilerden elde eden ticari ünitelerin kira ödemelerinin 13. Mart tarihinden başlamak üzere faaliyete başlayacakları tarihe kadar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =