Öz  Gıda  İş Sendikası Genel  Başkanı   Şahin  ,  Gıda  iş kolunda 650 bin civarında çalışanın bulunduğunu belirterek , "Gıda çalışanlarının , bu zor günlerde emek verdikleri için desteklenmesi gerekiyor."

haber7
0

Öz  Gıda  İş Sendikası Genel  Başkanı  Mehmet  Şahin  , yazılı açıklamasında , gıda çalışanlarının ve sektörün durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Sağlıktan sonra en kritik ve stratejik sektörlerin başında gıdanın geldiğine işaret eden  Şahin  , marketlerde her zaman  Gıda  ürünlerinin bulunmasının , en az hastanelerin olması kadar önemli bir mesele olduğunu vurguladı.

Şahin , bu kapsamda yeni tip koronavirüs salgınının ilk duyulduğu andan itibaren tedbirlerin alınmaya başlandığına işaret ederek , bir yandan bütün tedbirlere sıkı sıkıya uyarken diğer yandan da umut ve cesaretle hayatı devam ettireceklerini belirtti.

Çiftçiler ,  Gıda  üreticileri ,  Gıda  çalışanları ve dağıtıcıların da en az doktorlar ve hemşireler kadar büyük kahramanlar olduğunu aktaran  Şahin  , şunları kaydetti:

"Gıda üretmeye devam edeceğiz ki ürettiğimiz gıdalar lojistik kanallarla marketlere ve raflara inecek , vatandaşımız karnını doyuracak. Sağlıktan sonra  Gıda  , lojistik ve perakende sektörlerinin bütün şartlarda çalışmaya devam etmesi gerekiyor.  Gıda  üreticilerimiz , çalışanlarımız ,  koronavirüs  ile savaşın en ön cephelerinde yer alıyor. Onların bu savaşta vatandaşlara  Gıda  temini adına verdikleri mücadele en az sağlık çalışanlarınınki kadar kutsaldır. Artan talebi karşılamak için emek sarf eden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =