AB Komisyonu Başkanı  Ursula von der Leyen  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin , "AB üyesi hiçbir ülke tek başına bu krizin üstesinden gelemez" dedi.

haber7
0

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ,  Avrupa  Parlamentosu (AP) Genel Kurul oturumunda yaptığı konuşmada , koronavirüs salgınını yavaşlatmak için bireylerin sosyal mesafe uygulaması gerektiğini anımsattı. 

Pek çok AB ülkesinin koronavirüse  karşı  ilk adım olarak sınırlarını kapattığını hatırlatan Von der Leyen , "Sınırı olmayan bir kriz bariyerler koyularak çözülemez." diye konuştu.

Von der Leyen ,  Avrupa  da mal ve hizmetlerin serbest dolaşımının önemine dikkati çekti ve , "Bazı ülkelerin tek taraflı olarak iç pazarda ürünlerin geçişini engellemeleri anlamsız. Koronavirüsle mücadelede ülkelerin yakın iş  birliği  yapması gerekli. AB üyesi hiçbir ülke tek başına bu krizin üstesinden gelemez." değerlendirmesinde bulundu.

AB ülkelerinin birbirlerine güvenmeleri ve inanmaları gerektiğini söyleyen Von der Leyen ,  Avrupa  nın bir dönüm noktasında olduğunu ve virüsün ülkeleri bölmemesi gerektiğini anlattı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =