Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba’nın kurucusu  Jack Ma  , Rusya’ya  corona  virüsü ile mücadele  yardımı  olarak test kitleri , maskeler ve tıbbi malzemeler gönderdi.

haber7
0

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba’nın Rusya’da faaliyet gösteren  Alibaba   Yardım  Vakfı tarafından ülkeye büyük bir bağış organizasyonu gerçekleştirildi. Vakıf tarafından yapılan açıklamada Alibaba’nın kurucusu olan Jack Ma’nın talimatıyla Rusya’ya maskeler ,  corona  virüsü test kitleri ve çok sayıda tıbbi malzeme gönderildiği belirtildi. Hemen hemen her fırsatta Rusya’ya ziyaretler gerçekleştiren ve özellikle Rusya’daki sokak hayvanları için barınaklar kuran  Jack Ma  bu hareketiyle yine Rusların gönlünü kazanmayı başardı. Vakıf yapılan yardımlar hakkında kamuoyuna bilgi aktarırken yardımların Rus hükümetine bilgilendirmeler yapılarak gerçekleştiğini ifade ederken yardımların miktarı konusunda ise bir bilgi verilmedi. Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren  Alibaba   Yardım  Vakfı tarafından Güneydoğu Asya ülkelerine , Afrika ülkelerine , ABD , İtalya , Belçika , Fransa , Slovenya ve İspanya gibi ülkelere de  corona  virüsü ile mücadele için yardımlar gönderildiği duyuruldu.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =