İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı valiliklere gönderdiği talimat kapsamında , 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan  emekli  vatandaşlara maaşları konutlarında verilmeye ba

haber7
0

Kovid-19 a karşı alınan tedbirler kapsamında , 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkışı kısıtlanmıştı. İçişleri Bakanlığı , kararın ardından bu vatandaşların  emekli  maaşlarının konutlarında verilmesi için valiliklere talimat göndermişti. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre , bu kararlar sonrası ödemeler bizzat  emekli  vatandaşların evlerine gidilerek yapılmaya başlandı. Bu çalışmalarda  PTT  de önemli bir görev üstlendi. Türkiye nin her köşesine ulaşan  PTT  AŞ , 5 binin üzerindeki iş yeri ve yaygın ağıyla ücra köşelerde yaşayan emeklilere maaşlarını ulaştırmaya odaklandı.   

Hiçbir banka şubesinin bulunmadığı 1280 yerleşim yerinde ve hiçbir banka ATM sinin olmadığı 174 yerleşim yerinde de vatandaşın talebi durumunda  PTT  personeli evlerine kadar giderek maaşlarını teslim ediyor. 

Türkiye genelinde yaklaşık 43 bin personeliyle hizmet sunan  PTT  nin üstlendiği rol , özellikle ücra yerlerde yaşayan vatandaşları da memnun etti. Emekliler , konutta maaş teslimi uygulamasından memnun olduklarını belirterek , salgında risk grubunda bulunmaları nedeniyle böyle bir uygulamanın başlatılması dolayısıyla postacılara teşekkürlerini dile getirdi. 

"Sosyal mesafe" kuralı uygulanıyor

Öte yandan , Kovid-19 ile mücadele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =