Tüm dünyayı derinden sarsan ve şimdiye kadar binlerce insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını , birçok sektördeki faaliyetleri durdurarak büyük zarar verdi. Ancak bazı sekt&

haber7
0

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok sektör ciddi kayba uğramasına rağmen , çeşitli gıda ve kimyasal ürün alanında üretim yapan merkezi Kaliforniya da bulunan Amerikan Clorox şirketi ve film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında faaliyet gösteren Netflix gibi bazı şirketler  Koronavirüs  salgınında ciddi kazanç elde ediyor.

Virüsten korunmak isteyenlere temizlik malzemesi satan Clorox olurken , evde kalanlar Netflix e abone olarak film ve dizi izliyor.

El dezenfektanı , yüz maskeleri... Elbette bunlar rağbet gören ürünler. Ancak varlıklı kişilerin yeni gözdesi barınaklar... Özellikle ABD de ülke genelinde , barınak ve sığınak satışında inanılmaz bir artış var.

Söz konusu barınak alıcıları , birkaç saat boyunca havada kaldığı bildirilen bir virüsü dışarıda tutmak için kullanışlı olacağına inandıkları özel hava filtreleme sistemlerine sahip barınak ve sığınaklardan alıyor. Bu barınak ve sığınakların bir yıllık temel ihtiyaç malzemesi ile dolu olduğu belirtiliyor.

Teksas merkezli Rising S Company nin kurucusu Clyde Scott , bu günlerde sipariş defterinin dolup taştığını söyledi. Scott , Giderek daha fazla insan ürünler hakkında sorular soruyor.  yeraltı  sığınak ve barınaklara benzeri görülmemiş bir ilgi var. diyor.

Scoot , şirketin barınak malzemesi satışının da fırladığını , Japonya dan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =