İletişim   Başkanı  Fahrettin  Altun  , Türkiye'nin yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sağlık konularının yanı sıra uluslararası iş birliğine de odaklandığını vurgulayarak dünya genelini etkileyen

haber7
0

Altun , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , "Türkiye koronavirüsle etkili ve sert şekilde mücadele ediyor. Erkenden tedbir aldık ve farklı senaryolara hazırlandık. Sağlık sistemimiz , tarihi salgın koşullarıyla karşılaşıldığında , birçok ülkeninkinden çok daha dayanıklı olduğunu kanıtlamıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye nin , sağlık sorunlarını ele alırken yeni tip koronavirüsün ekonomik etkisine ve uluslararası koordinasyonu artırmak için dış politika kabiliyetlerine de odaklandığını vurgulayan  Altun  , "Sağlık krizi yönetimi , sıkı güvenlik önlemleri ve ekonomik destek ile el ele olmalıdır." ifadesini kullandı.

Altun , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın , yeni tip koronavirüs ile mücadelede Türkiye nin ulusal adımlarını koordine etmenin yanı sıra sorun karşısında küresel bir yanıt ortaya koymaya yönelik çabaları artırmak için çok çalıştığını ifade etti.İletişim Başkanı Altun , mesajında şunları kaydetti:

"Uluslararası dayanışma , dünyada etkilemediği tek bir yer bırakmayan bu ölümcül virüsle mücadele karşısında olmazsa olmaz dır. Bu virüsün , ülkeleri küresel iş birliğini sekte uğratacak yeni sınırlar çizmeye itmesine izin vermemeliyiz. (Virüsün) Ulusları izole edilmiş toplumlara dönüştürmesine izin vermemeliyiz. Çeşitli yer ve forumlarda uluslararası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =