Daha önce birçok  otomobil  üretim tesisini 30 Mart’a kadar kapattıklarını belirten büyük otomotiv firmaları bu kez de çalışmalarını durdurduklarını açıkladı. Bu kapsamda  Ford  , General Motors ve Fia

haber7
0

Koronavirüs salgını otomotiv sektörünü etkilemeye devam ediyor. Reuters ın haberine göre , Detroit üçlüsü  otomobil  üreticileri Kuzey Amerika’da durdurdukları araç üretimini Nisan’a kadar uzatmayı planlıyorlar.

 

Daha önce , en azından 30 Mart’a kadar durdurulacağı belirtilen üretim ile ilgili , Ford yaptığı açıklamada ABD , Kanada ve Meksika’daki tesislerini 30 Mart ta yeniden başlatmayı düşünmediklerini söyledi.

Konuyla ilgili farklı iki kaynak da , Ford’un 6 Nisan’a kadar üretime başlamayı planlamadığını ancak bunun  Nisan  ayının ortalarına kadar sürebileceğini belirtiyor.

 

Üretime ne zaman devam edebilecekleri belli olmayan iki şirket ise General Motors ve Fiat Chrysler.

General Motors (GM) , konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken , geçen hafta üretime ara vermenin 30 Mart a kadar olacağını duyurmuştu.

13 Nisan’a kadar zorunlu olmayan işletmelerde üretimi durdurma kararını açıklayan Michigan Valisi Gretchen Whitmer ,  otomobil  sektörü hakkında ise bilgi vermedi. 

ÜRETİME BAŞLAMA PLANI RAFTA

Birleşik Otomobil İşçileri (UAW) Başkanı Rory Gamble , sendika üyelerine yaptığı açıklamada Fiat Chrysler’in “Michigan valisinin kararına uyacağını ve 30 Mart a kadar üretime başlama planı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =