Evden çıkılmayan  Karantina   günlerinde  hayat eve sığar düşüncesiyle  evde  kaliteli vakit geçirmenin ve akılda kalan işlerin yapılmasının tam zamanı. Bu dönemde izlenmeyen filmlere ve okunmayan kitaplara zaman ayr

haber7
0

Corona virüsün hızla yayıldığı ve herkesin sağlığını tehdit ettiği bu günlerde , salgınının yayılmasına engel olmak ve bu süreci en az zararla atlatmak için başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların ‘evde kal’ kampanyası başlattı. ‘Hayat eve sığar’ adı altında başlatılan kampanyalarla insanların mümkün mertebe evlerinde kalmaları konusunda çağrıda bulunmaktadırlar. Halkın büyük bir çoğunluğunun bu uyarılara dikkat aldığı , sokaklardaki doluluk oranının nispeten düştüğü herkesçe fark edilmektedir. 

 

Sokakların boş olduğu , herkesin evlerine çekildiği  Karantina  günlerinde insanların kendilerini dinlerken izlenmeyen filmlere , okunmayan kitaplara zaman ayıracaklarının tam vakti düşüncesiyle 5  kitap  ve 5  film  önerisi hazırladık.  Karantina  günlerinde  okunması  tavsiye edilen kitaplar ve filmler.

1- George Orwell – Hayvanlar Çiftliği

 

 

Kitap , kapitalizmin ve insanların kurduğu sömürülere baş kaldıran hayvanların devrim yapmasını anlatırken , insanların içinde bulunduğu tüketim çılgınlığını kara mizah yoluyla eleştirilmiştir. Hayvanlar üzerinden insanların durumu anlatılmaktadır.

2- Yaşar Kemal – Üç Anadolu Efsanesi

Kitaplarında daha çok Anadolu halkının içinde bulunduğu yoksul ve kötü durumu anlatan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =