Beyaz Saray  Koronavirüs Görev Gücü mensubu  Anthony Fauci  , Amerikalıların Covid-19'un  mevsimsel  bir hastalık olabileceği  ihtimaline   karşı   hazırlıklı  olmaları gerektiğini söyledi.

haber7
0

ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü Başkanı ve  Beyaz Saray  Koronavirüs Görev Gücü mensubu Anthony  Fauci  ,  Beyaz Saray  da basın mensuplarına verdiği demeçte ülkede yayılımını sürdüren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Covid-19 vakalarının kış aylarına geçiş yapan güney yarımkürede görülmeye başladığını kaydeden  Fauci  , ABD lilerin koronavirüsün  mevsimsel  bir hastalık olabileceği  ihtimaline   karşı   hazırlıklı  olmaları gerektiğini belirtti.

Güney yarımkürede de yayılması durumunda hastalığın geçici olarak durdurulsa bile geri dönüş yapmasının "kaçınılmaz olacağını" söyleyen  Fauci  , şu ifadeleri kullandı: "Salgını şimdi bastırmakta başarılı olacağımızı biliyorum , ama gerçekten başka bir döngüye  karşı  hazır olmalıyız."

Fauci , aşılar ve ilaç tedavileri oluşturulması yönündeki mevcut adımların , virüsün ikinci kez durdurulması için de gerekli olacağını kaydetti.

Son bilimsel çalışmalar ,  Kovid-19  un yayılımının sıcak ve nemli havada yavaşlayabileceğini göstermişti. Bu pandeminin kuzey yarımkürede yaz aylarında hafifleyeceği anlamına geliyordu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =