Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Güldal , Türkiye'de gıda ürünü arzında kesinti olmayacağını belirterek , "İnsanlar evlerinde durdukları sürece tüketebilecekleri kadar miktarda ür&u

haber7
0

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal , AA muhabirine , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bazı ürünlere yönelik talebin arttığı bir dönemde  TMO  stoklarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

 

 

Vatandaşların bu dönemde gıda ürünleri konusunda panik yapmasına ve endişelenmesine  gerek  olmadığını ifade eden Güldal , Türkiye nin önemli bir tarım ülkesi olduğunu , ülkede üretimin devam ettiğini ve yeterli stokun bulunduğunu söyledi.

Güldal ,  TMO  nun , görev alanındaki bakliyat , hububat ve pirinç gibi ürünlerdeki perakende ve toptan satışlarının devam ettiğine dikkati çekerek , şöyle konuştu:

 

 

"Ülke genelinde 154 satış noktamız var. Ürünlerimiz ePttAVM üzerinden de temin edilebilir. Ürünlerimizi piyasaya uygun fiyatla arz ediyoruz , hem toptan hem de perakende satış fiyatlarımız çok uygun. Ülkedeki hububat ve bakliyat sektörü de bizden toptan ürün alıp , kendi paketlemelerini yaparak piyasaya arz ediyor. Piyasada regülasyon yaparken hem arz güvenliğinin sağlanması hem de fiyatların tüketici lehine oluşması için gayret gösteriyoruz. Tüketiciyi kollayıcı tedbirleri de alıyoruz."

"ASAT BİR KAÇ AY SONRA BAŞLAYACAK"

Kurumun , savaş ve afetler gibi olağanüstü durumlar için stok tuttuğunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =