Üsküdar'da olta balıkçılarına yasak geldi ancak Karaköy Sahili'nde çok sayıda kişi , "sosyal mesafe"yi korumadan  balık  tutmaya devam ediyor.

haber7
0

Üsküdar Belediyesi ve  Üsküdar  Kaymakamlığı ,  koronavirüs  salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında ilçe sınırları içinde  balık  tutulmasını geçici süreyle yasaklamıştı. Vatandaşların yakın mesafede  balık  tuttuğu Galata Köprüsü nde de olta atmak yasaklanınca balıkçılar ,  Karaköy  Sahili nde yoğunluk oluşturdu.  "MÜMKÜN OLDUKÇA UZAK DURMAYA ÇALIŞIYORUM" Koronavirüs nedeniyle iş yerinin kapandığını ve bu yüzden  balık  tutarak para kazanmaya çalıştığını ifade eden 43 yaşındaki Sırrı Canbekler , "Mümkün oldukça uzak durmaya çalışıyorum , arkadaşların çoğu kalabalık vaziyette , ben burada  balık  tutmasam da sağlığımı ve çocuklarımı düşünmek maksadıyla uzak durmaya çalışıyorum.  ama  insanlarda çoğunlukla önemsememezlik var. Halbuki ilk başta insan kendini değil , ailesini ve çocukları düşünmek zorunda. Çünkü bu olay dünya üzerinde yaşanan çok ciddi bir olay.  yine   de kimse önemsemiyor" dedi.  Bekler , "Mümkün oldukça dikkatli davranıyorum , diğer tarafta daha fazla  balık   var  , burada yok.  ama  ben  yine  de burada , uzakta durmayı tercih ediyorum"  diye konuştu.

"EVDE KALIRSAM HANIMLA KAVGA EDER , ÇOCUKLARA BAĞIRIRIM" Evde sıkıldığı için hobi olarak  balık  tutmaya geldiğini söyleyen Fatih Altıparmak ise , "Fazla bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =