Sigaraya zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası yürürlüğe giren yeni ÖTV düzenlemesinin detayları , bugün yayımlanan Resmi Gazete'de yer aldı. Yeni düzenleme ile kolalı gazozlard

haber7
0

Bugün ki yayımlana  Resmi Gazete  de yer alan karara göre azı tütün ürünlerindeki vergi oranları ile asgari maktu tutarları yeniden belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yürürlüğü giren yeni düzenleme ile Kolalı gazozlardan alınan  ÖTV  oranı yüzde 25 ten yüzde 35 e çıkarıldı. Purodan alınan  ÖTV  yüzde 40 tan yüzde 80 e çıktı.

SİGARAYA ZAM GELECEK Mİ?

Bugün yürürlüğe giren  ÖTV  düzenlemesi kolalı gazozlardan alınan  ÖTV  oranı yüzde 25 ten yüzde 35 e çıkarıldı. Purodan alınan  ÖTV  yüzde 40 tan yüzde 80 e çıktı.

Karara göre , tütün içeren purolar , sigarillolar , tütün yerine geçen maddelerden yapılmış purolar , uçları açık purolar , tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaraların yüzde 40 olan  ÖTV  tutarı yüzde 80’e çıkarıldı.

Sigara içenlerin en çok merak ettiği  Sigara   fiyatları   artacak  mı sorusu da cevap buldu. Yeni düzenlemede sigaranın  ÖTV  sinde değişikliğe gidilmedi. Yani  Sigara  fiyatlarında an itibari ile bir değişiklik yaşanmayacak.

YENİ  ÖTV  DÜZENLEMESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı yeni düzenleme ile alınan detaylar şu şekilde 

Kolada  ÖTV  Yükseldi

Yeni karara göre kolalı gazozlarda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =