Koronavirüs salgınından kaynaklı Uluslararası Para Fonu'nun küresel  Resesyon  uyarısı yapmasının ardından  Rusya  için  kötü  haber geldi. Petrol fiyatlarındaki rekor düşüşlerin koronavirüs ile aynı d

haber7
0

Koronavirüsün yayılmasını önlemek için alınan tedbirler ekonomileri de ciddi anlamda etkiliyor.

Uluslararası Para Fonu (IMF) , bu yıl en az 10 yılı aşkın süre önce gerçekleşen finans krizi sırasındaki kadar kötü bir küresel  Resesyon  beklediğini açıklamasının ardından petrol fiyatları nedeniyle kötü günler geçiren  Rusya  dan kötü haber geldi.

RESESYON KAPIDA!

Nezavisimaya Gazeta’nın haberine göre Yüksek Ekonomi Okulu tarafından hazırlanan raporda , küresel ekonomi ve ticarette yaşanan çalkantıların  Rusya  ekonomisinde resesyona yol açma ihtimaline işaret edildi.

Uzmanlar ,  Resesyon  ihtimaline etki eden faktörler olarak düşük petrol fiyatları , rublenin değer kaybı ve koronavirüs salgını gösterildi.

Diğer yandan Rusya’da koronavirüs salgını başlamadan önce de ekonomik tablonun olumlu olmadığına , örneğin imalat sektöründe Satın Alma Yöneticileri Endeksinin (PMI) şubat ayında 54 ,1’den 52 puana gerilediğine dikkat çekiliyor.

SIFIR BÜYÜME TAHMİN EDİLİYOR

Rusya’da Sayıştay 2020 yılında ülke GSYH’sinin sıfır büyüme göstereceği tahminini açıklamıştı.

Sayıştay Başkanı Aleksey Kudrin dün yaptığı açıklamada koronavirüs yüzünden  Rusya  ekonomisinden bu yıl büyüme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =