Otomobil lastik üreticisi  Pirelli  , koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye'deki üretimine 1-12 Nisan tarihleri arasında  ara  vereceğini duyurdu. Marka İtalya'da da  üretime   ara  verdiğini açıklamıştı.

haber7
0

Otomotiv sanayisinin ardından , lastik üreticileri de  koronavirüs  salgını ile mücadele kapsamında üretimlerine  ara  veriyor. Son olarak İtalyan lastik üreticisi  Pirelli  , İzmit fabrikasındaki üretime  ara  verdiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada , "Yaşanan son gelişmeler çerçevesinde , 1-12 Nisan tarihleri arasında İzmit’teki üretim operasyonlarımıza  ara  verilmesi kararlaştırılmıştır. 

Diğer yandan Pirelli’nin motor sporları programında global çapta kritik role sahip bulunan İzmit teki üretim tesisimiz ve tüm iş birimlerimizde İş Sağlığı , Güvenliği ve Çevre Departmanımızın rehberliğinde gerekli önlem ve aksiyonları almış bulunmaktayız. 

Bu önlemlere paralel olarak ,  Pirelli  Türkiye Genel Merkez ve fabrikada üretim operasyonları dışındaki çalışanlarımızın uzaktan çalışması için gerekli hazırlık ve testler tamamlanarak , 18 Mart itibarıyla uzaktan çalışma sistemine geçildi" denildi.

Açıklamada , ürün stoklarının piyasadaki talebi karşılayacak şekilde güncellendiği bildirildi.  Pirelli  nin Türkiye fabrikasında binek araç lastiği dışında Formula 1 araçları için de lastik üretimi gerçekleştiriyor. 

Pirelli nin ticari lastik iştiraki  Prometeon  da önceki gün yaptığı açıklamada , İzmit teki üretimine geçici olarak  ara  verdiğini duyurmuştu.

Bir diğer lastik üreticisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =