Liglerle ilgili farklı senaryolar konuşuluyor. Bunlardan biri de sezonun 'Yok' sayılması. Hukukçulara göre bu durumda maçlar  iptal  olacak. Yani Galatasaray'ın Kadıköy'de aldığı galibiyet de resmiyetini

haber7
0

Süresiz olarak ertelenen Süper  Lig  in ne zaman başlayacağı belirsizliğini koruyor. TFF sezonu kesinlikle tamamlamak istiyor. Bunun için farklı takvimler hazırlanmış durumda. Nisanda olmasa da Mayıs ayında hızlandırılmış bir programla yarışın sonuçlandırılması planlanıyor. TFF nin gündeminde şimdilik Play-Off oynatmak ya da şu anki puan durumuyla ligi tescil etmek yok. TFF Yönetim Kurulu şimdilik iki ihtimali gündemine bile almıyor. Ancak salgının ne zaman tehdit olmaktan çıkacağı ve futbol mesaisinin başlayabileceği bir ortamın sağlanacağı belirsizliğini koruyor.

DAVALARA KARŞI ÖNLEM

Eğer ligin oynanması mümkün olmazsa Türkiye Futbol Federasyonu nun sezonu hiç oynanmamış gibi kabul edeceği iddiaları en güçlü seçenek olarak konuşuluyor. Hem FIFA hem de UEFA talimatlarında yer alan , "Mücbir sebeplerden dolayı tamamlanamayan müsabakalar" hükmü bu konuda TFF ye açılması muhtemel davalara karşı en büyük paratoner olacak. Tahkim ve CAS ta açılması muhtemel davaların bu maddeye dayanılarak savunulabileceği belirtiliyor. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi nin , "Tamamlanamazsa bu  Lig  yok sayılmalı" tezi de buna dayanıyor.

GALATASARAY IN TARİHİ GALİBİYETİ NE OLACAK

Elbette böyle bir ihtimale zirvedeki takımlar karşı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =