Ünlü  Moda  markaları  maske  bağışlamak ve üretime geçmek için atağa kalktı. Bir çok  Moda  devi üretimlerini koronavirüs ile mücadeleye doğru çeviriyor.

haber7
0

Covid-19 salgını nedeniyle özellikle sağlık çalışanlarının en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerin başında maske geliyor. Sağlık çalışanları dışında , hastalık belirtisi , bağışıklığı zayıf ve KOAH , astım gibi hastalıkları olanların kullanması önerilen  maske  stoklarında yaşanan sıkıntıya çözüm bulmak için  Moda  dünyasından destek geldi.

 

 

The Guardian ın haberine göre  Moda  devleri Prada , Yves Saint Laurent ve Gucci , merkezlerini  maske  üretim merkezine dönüştürme kararı aldı. 

AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

 

 

İtalyan  Moda  evi Prada , 6 Nisan a kadar 110 bin  maske  üreteceğini açıkladı. 1921’de İtalya’da kurulan  Moda  evi Gucci’nin 1 milyonu aşkın  maske  üreterek ‘seferberliğe’ katılacağını açıklamasının ardından ünlü Fransız marka Yves Saint Laurent ve merkezi İspanya’daki Balenciaga’dan da ‘taahhüt’ geldi.

Dior , Fendi , Louis Vuitton ve Givenchy’yi bünyesinde barındıran LVMH geçen hafta Çinli bir üreticiyle anlaştı ve Fransız yetkililere 40 milyon  maske  sözü verdi.

Geçen hafta , İspanyolların sahibi Zara , zaten 10.000  maske  bağışladığını ve bu hafta sonuna kadar 300.000 kişinin gönderileceğini söyledi. Hafta sonu boyunca İsveç’in dünyaca ünlü hazır giyim firması H&M Group , tedarik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =