koronavirüs  nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ekmekte yeniden ambalaj dönemi başlarken ortaya çıkan 15 kuruşluk ilave maliyetin  Ekmeğe  yansıtılıp yansıtılmayacağı da merak konusu oldu.

haber7
0

Koronavirüs salgını sonrasında açıkta satılmasından kaynaklı tehlike arz eden ekmeklerle ilgili İstanbul  ekmek  Üreticileri Derneği Başkanı Ahmet Zeki Sarıhan ın ekmeğin kağıt poşetlerde satılması için başta Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklar olmak üzere 180 ayrı kuruluşa gönderdiği mektubun ardından dün sürpriz bir gelişme yaşandı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ilgili kurumlara gönderdiği genelge ile ekmekte ambalaj dönemini yeniden başlatmış oldu.

 

 

3 ÇEŞİT SATILABİLECEK

Bakanlığın yayınladığı genelgeye göre; piyasaya arz edilen ,  ekmek  ve  ekmek  çeşitleri ve diğer  ekmek  çeşitleri 3 çeşitte satılabilecek.

Hazır ambalajlı olarak , ambalaj malzemesi içerisinde ,  ekmek  ve  ekmek  çeşitleri gıda ile temasa uygun kağıt esaslı veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecek.

Ayrıca pazar , manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlar da ambalajlı veya ambalajsız olan  ekmek  ve  ekmek  çeşitlerinin satışı yapılmayacak.

EKMEĞE AMBALAJ ZAMMI MI GELECEK?

Bakanlığın genelgesi ile çok sayıda noktada  ekmek  kağıt ambalajla satılmaya başlarken bu sefer de ambalaj maliyetinden kaynaklı  Ekmeğe   ZAM  mı gelecek soruları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =