Anadolu   Isuzu  koronavirüs önlemleri sebebiyle 30 Mart'tan itibaren  üretime  9 gün  ara  verme kararı aldı. Firma bunun yanında 1 Nisan'dan sonra kısa çalışma yapılması için Çalışma ve İş Kurumu G

haber7
0

Anadolu  Isuzu  tüm dünyayı etkisi altına alan kornavirüsün etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde , tedarik ve teslimat  süreçlerindeki aksamalar değerlendirilerek; üretim faaliyetlerine 30 Mart tan başlamak üzere 9 gün süreyle  ara  verilmesi kararlaştırdı.

Şirket ayrıca 1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında kısa çalışma yapılması için başvuru yaptı. KAP a dün akşam yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Üretim dışında kalan operasyonlar şirketimizin İş Sürekliliği Planı ve çalışanlarımızın sağlığına yönelik  tedbirler çerçevesinde devam edecektir. 1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında kısa çalışma yapılması için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü ne başvuruda bulunulmuştur."

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =