Fransa'da sağlık otoritesi , bildirilen Covid-19 vaka , ölüm ve iyileşen hasta sayılarının  gerçek   sayının   çok  daha  altında  kaldığını kabul etti.

haber7
0

Fransız Sağlık Bakanlığı na bağlı Ulusal  Halk   Sağlığı   Kurumu  (SPS) , resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada , "Covid-19 vakalarının tümünü tanımlama ve biyolojik teyidin zorluğu nedeniyle sunulan veriler gerçek sayıların  altında  kalıyor" ifadeleri kullanıldı.

Ülkede salgın hastalıkların yönetimi ve gözetiminden sorumlu olan SPS , 25 Mart itibariyle  Fransa  da toplam 25 bin 233 kişiye yeni tip koronavirüsün Covid-19 tanısı konduğunu , 1331 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 bin 900 hastanın sağlığına kavuştuğunu açıklamıştı.

FRANSA DA VAKA SAYISI NASIL HESAPLANIYOR?

Covid-19 vakaları , yapılan testlerin sonucunun pozitif çıkması üzerine onaylanıyor. Koronavirüs test sonuçları laboratuvar ve hastanelerden doğrudan SPS in sistemine aktarılıyor.

Öte yandan koronavirüs testleri daha çok ağır semptomlar gösteren hastalara , sağlık çalışanlarına , hamile kadınlara ve organ bağışçılarına yapılıyor. Bu nedenle test sonuçlarıyla alınan sayıların nüfusun genelini yansıtmadığı düşünülüyor.

SPS , doğrulanmış bir vakayı , "Semptomatik olsun ya da olmasın yeni tip koronavirüsten enfekte olduğu bir testle kanıtlanmış bir kişi" olarak tanımlıyor. Ancak bu tanım , "olası vaka" ve "muhtemel vaka"ları kapsamıyor.

Hastaneler Covid-19 teşhisiyle tedavi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =