ABD Başkanı  Trump  , ülkedeki yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının merkez üssü olan  New  York'un , virüs ile mücadelede ciddi bir 'sorun' olduğunu belirterek , "New York'u  zorlu   haftalar  bekliy

haber7
0

ABD Başkanı Donald Trump , Beyaz Saray da Koronavirüsle Mücadele Görev Gücü günlük basın toplantısında salgına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

New  York  , Kaliforniya , Washington , Iowa , Louisiana , Teksas ve Florida eyaletlerini afet bölgesi ilan ettiklerini kaydeden  Trump  , bu ilanın hukuki açıdan öneminin büyük olduğunu kaydetti.

New  York  un Covid-19 salgını konusunda en sıcak bölge olduğunu vurgulayan  Trump  , "New  York  şu anda  Koronavirüs  ile mücadelede ciddi bir problem teşkil ediyor.  New   York  u  zorlu   haftalar  bekliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Trump , ABD nin bazı kesimlerinde virüsün oldukça az görüldüğünü kaydederek , "ABD nin büyük bir bölümünde hayat , diğer bölgelerden çok daha önce normale dönecek" diye konuştu. 

VİRÜS ÖNLEMLERİ NE KADAR UZARSA , EKONOMİMİZ O KADAR KÖTÜYE GİDER

Ekonomiyi bir an önce eski haline getirmek için birçok insanın iş hayatına dönmesi gerektiği açıklamaları ile tepki çeken  Trump  , bu fikrinin arkasında durduğunu bugünkü basın toplantısında birçok kez vurguladı.

Öte yandan  Trump  , "Birçok insan işine geri dönmek istiyor. Aceleyle bir şey yapmak istemiyorum. Bilim insanları ve kabine üyeleriyle tekrar görüşüp bir karara varacağız. Yine de bu önlemler ne kadar uzarsa , ekonomimiz o kadar kötüye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =