ABD’nin başkenti Washington'da Ulusal Katedral’in mahzeninde  unutulan  5 bin N95  solunum   maskesi  Kovid-19 salgını ile mücadele için  hastanelere  bağış olarak verildi.

haber7
0

ABD medyasında yer alan haberlere göre , Washington daki ünlü katedralin mahzeninde  unutulan  maskeleri , katedralin inşaat işleriyle ilgilenen taş ustası Joe Alonso fark etti ve durumu kilise yöneticilerine bildirdi.

Washington Ulusal Katedrali Dekanı Randolph Marshall , ‘’Maskelere bugünlerde ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu biliyorduk , hala kullanılabilir olduğundan emin olmak için hem üretici firma hem de CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) ile irtibata geçtik ve onay aldık.’’ açıklamasında bulundu.

Kilise yönetimi , sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda , kuş gribi salgınına karşı önlem için 2006 yılında alınmış olan N95  solunum  maskelerinin Washington D.C.’deki Children’s National ve Georgetown Üniversite Hastanesine bağışlandığını bildirdi.

İŞSİZLİK YARDIMI MÜRAACATLARINDA ASTRONOMİK ARTIŞ BEKLENİYOR

ABD’de Kovid-19 salgını ile mücadele için eyaletlerin aldığı zorunlu iş yeri kapatma kararları gıda , otelcilik , ulaşım ve eğlence sektörleri başta olmak üzer yüzbinlerce çalışanın geçici ya da tamamen işsiz kalmasına yol açtı.

Ulusal Ekonomi İktisatçıları Birliği Başkanı Constance Hunter , yarın açıklanacak verilere ilişkin , “Bu astronomik bir artış olacak , böyle bir durumun kayıtlı bir geçmişine sahip değiliz.” ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =