ABD  Başkanı Donald  Trump  , ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkez üssü olan  New  York'un , virüs ile mücadelede ciddi bir "sorun" olduğunu belirterek , "New York'u  zorlu  haftalar

haber7
0

Trump , Beyaz Saray da Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü günlük basın toplantısında salgına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

New  York  , California , Washington , Iowa , Louisiana , Teksas ve Florida eyaletlerini "afet bölgesi" ilan ettiklerini kaydeden  Trump  , bu ilanın hukuki açıdan öneminin büyük olduğunu kaydetti. 

New  York  un Kovid-19 salgını konusunda en sıcak bölge olduğunu vurgulayan  Trump  , "New  York  şu anda  koronavirüs  ile mücadelede ciddi bir problem teşkil ediyor.  New   York  u  zorlu   haftalar  bekliyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Trump ,  ABD  nin bazı kesimlerinde virüsün oldukça az görüldüğünü kaydederek , "ABD nin büyük bir bölümünde hayat , diğer bölgelerden çok daha önce normale dönecek." diye konuştu. 

VİRÜS ÖNLEMLERİ NE KADAR UZARSA EKONOMİMİZ O KADAR KÖTÜYE GİDER

Ekonomiyi bir an önce eski haline getirmek için birçok insanın iş hayatına dönmesi gerektiği açıklamaları ile tepki çeken  Trump  , bu fikrinin arkasında durduğunu bugünkü basın toplantısında birçok kez vurguladı. 

Öte yandan  Trump  , "Birçok insan işine geri dönmek istiyor. Aceleyle bir şey yapmak istemiyorum. Bilim insanları ve kabine üyeleriyle tekrar görüşüp bir karara varacağız. Yine de bu önlemler ne kadar uzarsa , ekonomimiz o kadar kötüye gider." dedi. 

Trump , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =