İran'ın serbest dolaşım bölgesi Kiş Adası'nda 2007 yılında  kaybolan  ve bir daha haber alınamayan Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI)  eski  çalışanı Robert Levinson'un İran'da öldü

haber7
0

Levinson un ailesinden yapılan yazılı açıklamada ,  ABD  li yetkililerden Robert Levinson un öldüğüne inandıklarını belirten bir bilgilendirme aldıkları ifade edildi.

Levinson un ,  İran  daki Kovid-19 salgınından önce öldüğü bilgisinin haricinde nasıl ve ne zaman öldüğünün bilinmediğine işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hayatımızın geri kalanını şimdiye kadar tanıdığımız en iyi adamın olmadığı gerçekliğiyle geçireceğiz. Diğer yandan kendisine sırt çeviren bazı  ABD  li yetkililer de dahil olmak üzere Robert Levinson a yapılanlardan sorumlu olan herkes bir gün adalet ile yüzleşecek.  İran  rejimi bunun peşini bırakmayacağımızı bilmeli."

Öte yandan açıklamada Tahran yönetiminin Levinson un cesedinin  ABD  ye gönderilmesi ve ölümüyle bağlantılı İranlı yetkililerin sorumlu tutulması konusunda Donald Trump yönetimine çağrıda bulunuldu.

Başkan Trump ise dün düzenlediği basın açıklamasında , Levinson nun ölmüş olduğunu kabul etmediğini ancak bir çok kişinin bu yönde görüş bildirdiğini ifade etti.

ROBERT LEVİNSON OLAYI

Amerikalı özel bir dedektif ve Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi nden emekli  eski  bir  FBI  ajanı olan Levinson , Mart 2007 de  İran  ın Kiş Adası nda sigara kaçakçılığı vakasını araştırırken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =