ABD'nin 16 eyaletinin başsavcısı "Kritik malzemelerin eksikliğinden dolayı şu anda feci sonuçların görülmesinin eşiğindeyiz" açıklaması yaparak Başkan Donald Trump'a , Savunma Üretim Yasası'

haber7
0

ABD nin 16 eyaletinin başsavcısı Başkan Donald Trump a , Savunma Üretim Yasası nı devreye sokarak özel sektörün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kritik olan malzemelerin üretimini artırmasını sağlaması çağrısında bulundu. 

Wisconsin Başsavcısı nın öncülük ettiği 16 eyalet başsavcısı , Trump a 1950 de Kore Savaşı için çıkarılan Savunma Üretim Yasası nı devreye sokması için mektup gönderdi. 

"FELAKETİN EŞİĞİNDEYİZ"

Başsavcılar mektubunda "Kritik malzemelerin eksikliğinden dolayı şu anda feci sonuçların görülmesinin eşiğindeyiz. Federal hükümet şu anda kararlı şekilde adım atmalı ve ihtiyaç duyulan malzemelerin bir an önce üretilmesi ve dağıtılması için tüm yetkilerini kullanmalı." ifadesini kullandı.

Mektuplarında , sağlık çalışanlarının yeterli maske ve benzeri korunma ekipmanlarına sahip olmadığı konusunda uyarıda bulunarak durumun sağlık çalışanları için tehlikeli bir hal almaya başladığına dikkati çeken başsavcılar , "Derhal Savunma Üretim Yasası nı tam olarak devreye sokup eyaletlerimize kritik malzemelerin gelmesini sağlamalısınız." değerlendirmesinde bulundu.  

ÖZEL SEKTÖR ÜRETİME YÖNLENDİRİLMELİ

Savcıların yanı sıra birçok vali ve sivil toplum kuruluşu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =