ABD'de yaşayan  Dünyaca   ünlü   doktor   Mehmet  Öz , yalnızca 2 ay içerisinde bütün ülkeleri etkisi altına alan koronavirüs hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Öz , '

haber7
0

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr.  Mehmet  Öz , 20 bin insanın ölümüne neden olan yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgını ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kovid-19 salgınına istisnasız herkesin yakalanacağını ifade eden Prof. Dr. Öz , aşının da çare olmayacağını söyledi.

‘NE KADAR GEÇ YAKALANSAK O KADAR İYİ’

“Yeni tip koronavirüse ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi” diyen dünyaca ünlü  doktor   Mehmet  Öz , aşı çalışmalarına ilişkin , “Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek. Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir” dedi.

‘BELKİ BİRÇOĞUMUZ YAKALANDI BİLE AMA FARK ETMEDİ’

Mehmet Öz , insan vücudunun bu virüslere karşı bağışıklık kazandığını belirterek şöyle devam etti: Sadede gelirsem , dediğim gibi hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi.

Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti.

KORONAVİRÜSE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =