Fenerbahçe'nin milli futbolcusu  Hasan   Ali  Kaldırım , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle antrenmanları evde sürdürdüklerini belirterek , en kısa sürede maçlara başlamayı ümit ettiğini s

haber7
0

Sarı-lacivertli futbolcu , yayıncı kuruluşa mobil bağlantıyla evinden verdiği röportajda , dünyanın zor bir süreçten geçtiğini belirterek , "Belki de tüm dünya aynı zamanda aynı problemi ilk defa yaşıyor. Hepimiz için zor bir süreç. Merakımdan biraz araştırdım. Yaklaşık 100 yıl önce İspanyol gribi yaşanmış. Dünya genelinde yaklaşık 50 milyona yakın insan hayatını kaybetmiş. Ümit ediyorum ki bugünlerde böyle bir şey yaşanmaz. 100 yıl önceki tıp ve bilim bu seviyede değildi. En kısa zamanda bu sorunun çözüleceğini ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

Antrenmanlara evden devam ettiklerini anlatan  Hasan   Ali  , "Olağanüstü bir durum. Sürecin ne kadar devam edeceği bilinmiyor. Sporcu olarak üç gün idman yapmadığımızda dördüncü gün bunu hissedebiliyorsunuz. Kondisyon kaybını en az seviyede tutarak en kısa sürede maçlara başlayacağımızı ümit ediyorum. Önemli olan devletimizin ve bakanlarımızın söylediği kurallara uymak. Sporcular olarak , kendi evlerimize kapanarak tüm çalışmalarımızı evden yürütüyoruz." diye konuştu.

Bu sezon iki kez aynı sakatlığı yaşadığını hatırlatan  Hasan   Ali  , "Bu süreç benim için de kolay değil. Maalesef bu salgını en iyi şekilde atlatabilmemiz için mental ve psikolojik olarak en iyi şekilde kalmamız lazım." dedi.

Kovid-19 testleri pozitif çıkan Galatasaray Kulübü İkinci ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =