ABD  Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  , Çinli ve İranlı yetkilileri , koronavirüs salgınının ciddiyetini saklamaya çalışarak ve sorumluluklarından kaçarak hayatları riske atmakla suçladı.

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  , Çin ve İran ın  koronavirüs  salgınına yaklaşımlarını  sert  dille eleştirdi.  Pompeo  , Tony Perkins in ev sahipliğinde katıldığı bir radyo programında , Çinli ve İranlı yetkilileri; koronavirüsün ciddiyetini saklamaya çalışarak ve sorumluluklarından kaçarak hayatları riske atmakla suçladı.      

Pompeo , Çin ve  İran  da halkların , şeffaflık ve iyi yönetim eksikliğinden zarar gördüğünü savunarak , "Bu ülkelerdeki insanların eninde sonunda bundan liderlerini sorumlu tutacağı kanısındayım." değerlendirmesini yaptı. Rusya , Çin ve  İran  tarafından bu konuda bir dezenformasyon kampanyası yürütüldüğüne işaret eden  Pompeo  , "Virüsün ,  ABD  ordusundan geldiğini , belki de İtalya da ortaya çıktığını söylüyorlar. Tüm bunlar sorumluluktan kaçmak için." diye konuştu.

Pompeo , Çin in süregelen "örtbasının" , daha fazla vakanın önüne geçilmesi ya da böyle bir şeyin tekrar yaşanmaması için gereken bilgiden dünyayı mahrum bıraktığını kaydetti.

ÇİN ,  ABD  YE "SALGINI SİYASALLAŞTIRMAMA" ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU     

ABD nin , Çin ve  İran  la halihazırda gergin ilişkileri ,  koronavirüs  salgını nedeniyle iyice bozulurken;  ABD  Başkanı Donald Trump ve Amerikalı yetkililerin , hastalığı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =