TÜİK  yüz   yüze  görüşme ve anketle veri derleme yöntemini geçici olarak durdurdu. Halihazırda kullanılmakta olan posta , e-posta , telefon , web üzerinden veri girişi ve idari kayıt gibi diğer veri derleme y&oum

haber7
0

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) ,yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hane halkı ve iş yerleriyle yüz yüze görüşme ve anketle veri derleme yöntemini geçici süreyle durdurduğunu bildirdi.

TÜİK in internet sitesinden yapılan açıklamada , tüm dünyanın yanı sıra Türkiye yi de etkisi altına alan salgın ile mücadelede kurum çalışanlarının sağlığı için gerekli tüm önlemlerin hızlı ve koordineli bir şekilde hayata geçirildiği belirtildi.

Tedbirlerin yanında istatistik üretiminin aksamaması adına kurumun çalışma düzeninde ve istatistik üretim süreçlerinde de uluslararası normlara uygun olarak gerekli düzenlemelerin yapıldığı vurgulanan açıklamada , şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda , kamu sağlığı ve çalışanlarımız açısından risk oluşturmamak amacıyla , hane halkı ve iş yerleri ile yüz yüze görüşme/anketle veri derleme yönteminin kurumumuzun çalışmalarında kullanımı geçici süreyle durdurulmuştur. Yüz yüze görüşme yönteminin yerine kurumumuzda halihazırda kullanılmakta olan posta , e-posta , telefon , web üzerinden veri girişi ve idari kayıt gibi diğer veri derleme yöntemlerinin kullanımına devam edilecektir. Tüketici fiyatları , saha çalışmalarının yanı sıra yukarıda sayılan tüm yöntemler kullanılarak derlenmeye devam edilecektir."

Salgınla mücadele sürecinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =