ABD  Başkanı Donald  Trump  ,  Güney   Kore  Devlet Başkanı Moon Jae-in ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek koronavirüsle mücadele kapsamında  ‘virüs  test kiti’ talep etti.

haber7
0

ABD Başkanı Donald  Trump  , Güney Koreli mevkidaşı Moon Jae-in’den  koronavirüs  için test  kiti  istedi. Virüsün ilk çıktığı zamanlar Çin dışında virüsten en çok etkilenen ülkeler arasında bulunan  Güney Kore  nin , salgını test kitleri ve aldığı önlemlerle kontrol altına aldığı belirtiliyor. Virüsün ortaya çıktığı andan itibaren hızlı  tanı  kitleri sayesinde  Güney Kore  nin birçok insanı test ettiği ,  ABD  nin ise virüsün başından beri çok az test yaptığı belirtiliyor.

 

Seul’de açıklama yapan Moon , “ABD Başkanı  Trump  , virüs test  kiti  gibi acil ürünlerin sağlanması için bize talepte bulundu” ifadelerini kullandı. İki liderin telefon görüşmesinin ana temasının ise koronavirüsle mücadele olduğu vurgulandı.

Öte yandan ABD’de  koronavirüs  nedeniyle 784 kişi hayatını kaybetti , hali hazırda 54 bin 941 vaka bulunuyor. Güney Kore’de ise 126 ölüm , 9 bin 137 vaka bulunuyor.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =