25 Mart 2009 tarihinde helikopterin düşmesiyle dava arkadaşları ile birlikte şehit düşen , BBP’ nin kurucu lideri merhum  Muhsin  Yazıcıoğlu’nun şahadetinin ardından 11  yıl  geçti.

haber7
0

Kahramanmaraş ta 11  yıl  önce helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu , kabri başında anıldı.

Taceddin Dergahı ndaki anma törenine , BBP Genel Başkanı Mustafa Destici , Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Samet Bağcı ve bazı partililer katıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden dolayı az sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirilen anmada Destici , Yazıcıoğlu  nun  kabrine gül ve karanfil bıraktı , dua etti. 

MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR Muhsin  Yazıcıoğlu  , 31 Aralık 1954 te Sivas ın Şarkışla ilçesine bağlı Elmalı köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla da tamamlayan  Yazıcıoğlu  , Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesini bitirdi.

Siyasete 1968 de Şarkışla da Genç Ülkücüler Hareketi ne katılarak adım atan  Yazıcıoğlu  , 1972 de Ankara ya geldikten sonra Ülkü Ocakları Genel Merkezi nde görev yapmaya başladı.  Yazıcıoğlu  , önce Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı , sonrasında da Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Muhsin  Yazıcıoğlu  , 1978 de yoluna Ülkücü Gençlik Derneği Kurucu Genel Başkanı olarak devam etti , 1980 de ise MHP de Genel Başkan Müşavirliği görevine getirildi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =