Rusya’da korona virüsü vakaları toplam 495’e yükselirken İspanya’dan gelen 2 kişinin bulunduğu 25  katlı  apartmanın  karantinaya  alındığı açıklandı.

haber7
0

Rusya’da hızla artan  koronavirüs  vakalarına yenileri eklendi.  Rusya   koronavirüs  ile Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada ülkede virüs tedavisi gören kişi sayısının 57 kişi artarak toplamda 495’e yükseldiği duyuruldu.  koronavirüs  vakalarının artmasından sonra tedbirlerini arttıran  Rusya  , Yekaterinburg şehrinde ilginç bir yöntem ile 25  katlı  bir apartmanı  karantinaya  alarak dış dünya ile bağlantısını kesti. Bölgede yayın yapan yerel basının haberlerine göre ABD’den İspanya’ya giden buradan da Rusya’nın Soçi kentine dönen Rus çift burada hastaneye gidip kendilerine kurallar gereği test yaptırmak yerine Yekaterinburg’a uçak bileti aldı. Burada bulunan evlerine giden çift aranmaya başlanınca çiftin ilişkili olduğu 4 adreste arama yapıldı. Çiftin Yekaterinburg’ta 25  katlı  bir  bina  bulunan dairelerinde olduğu tespit edildi.

Özel giyimli kişiler binaya giderek çifte testler uyguladı. Ayrıca polis tarafından da  bina  çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. 25  katlı   bina  güvenlik ekipleri tarafından  karantinaya  alınırken binada görev yapması için sağlıkçılar gönderildi. Binada yaşayanların dışarıya çıkmasına izin verilmediği ve özel donanımlı sağlık ekiplerinin de sürekli  bina  sakinlerini kontrol edeceği açıklandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =