Adalet Bakanı  Gül  , TBMM'de kabul edilen kanun ile adli konulara ilişkin sürelerin 30 Nisan'a kadar durdurulduğunu ,  ülke  genelinde tüm duruşmaların ertelenmesi gibi tedbirler konusunda HSK'ya yetki verildiğini bildi

haber7
0

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi , TBMM de kabul edildi. Kanunla , adli konulara ilişkin süreler 30 Nisan 2020’ye kadar durduruldu. Adalet Bakanı Gül , TBMM de kabul edilen kanun ile ilgili yaptığı açıklamada Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da  HSK  ya yetki verildi. dedi.

BAKAN GÜL TWİTTER DAN DUYURDU

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül , TBMM de kabul edilen ekonomiye ilişkin düzenlemeler de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla duruşmaların ertelenmesi konusunda Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) yetki verildiğini bildirdi.

Gül , TBMM de kabul edilen kanuna ilişkin Twitter dan yaptığı açıklamada , şunları kaydetti:

"Kanun gereğince yargılamalara ilişkin bütün süreler 30 Nisan a kadar durduruldu. Ülke genelinde duruşmaların ertelenmesi gibi diğer tedbirler konusunda da  HSK  ye yetki verildi. Vatandaşlarımız hiçbir hak kaybı yaşamayacak , evde kalalım , riski azaltalım."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =