Sağlık çalışanları , Kovid-19 pandemisine karşı canla başla mücadele ederken ,  İstanbul   aile  Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir , İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24

haber7
0

İstanbul da 24  aile   hekimi  ile  hemşirede  corona virüs tespit edildiğini söyleyen Dr. Demir , söz konusu sağlık çalışanlarının genel durumlarının iyi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

 

"Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken , diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok."

"Martın ilk haftasına kadar toplumsal olarak maalesef yanlışlarımız oldu. Şubat sonunda itibaren martın başına kadar yurtdışından gelen vatandaşlar rapor almak için  aile  hekimliğine müracaat ettiler."

 

"Bu sırada merkezde muayene için bekleyen yaşlılar ile temas edenler oldu.  aile  hekimleri olarak en büyük eksiğimiz tulum ve gözlük" dedi.

Hiçbir vatandaşın acil durum ve ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmaması gerektiğini dile getiren Dr. Demir şöyle devam etti:

"Bugün bile avucunun kaşındığını , gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza Acil durumlar dışında gelmeyin diyoruz."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =