Uzmanlara göre Almanya'yı zor günler bekliyor. Ülkedeki 28 bin  yoğun bakım  ünitesi neredeyse tamamen doldu. Hayati işlemler için yeterli anestezi yok. Nüfusun yüzde 60 -70'inin koronavirüse yakalanma

haber7
0

Geçtiğimiz günlerde  Almanya  Başbakanı Angela Merkel , koronavirüsün salgının patlak vermesinden kısa bir süre sonra nüfusun yüzde 60 ila 70 inin enfekte olabileceğini dile getirmişti. Şu anki durum  Almanya  için tablonun pek de iç açıcı olmadığını gösteriyor.

ÇEYREK MİLYON İNSAN HAYATINI KAYBEDEBİLİR

Berlin de doktor Christian Drosten e göre , uzun vadede çeyrek  milyon   insan  korona virüsünden ölebilir. TRT Deutsch nin haberine göre uzmanlar , enfeksiyonlarda sürekli bir artış söz konusu olursa kritik aşamalara gelinebilir uyarısında bulunuyorlar. 

HASTANELER ÜST SINIRA ULAŞTI

Almanya daki  koronavirüs  enfeksiyonlarının sayısı hızla artmaya devam ediyor. Bu yüzden yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısı oldukça fazla. Ülke çapındaki hastaneler üst sınırlarına ulaşmış durumda. Geçtiğimiz hafta Alman Hastane Derneği Başkanı Gerald Gaß ,  yoğun bakım  yataklarının halihazırda yüzde 80 doluluğa ulaştığını açıklamıştı.

Yoğun tıp eğitimi almış personele ek olarak , normal hemşirelik personelinde de büyük eksiklik var. Üstelik Doğu Avrupa ülkelerinden ülkeye gelmiş olan hemşireler de koronavirüsün yayılması nedeniyle  Almanya  yı terk ediyor.

.news-source-inline{margin-bottom: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =