Dünyaca ünlü İsrail asıllı ABD'li biyofizikçi  Michael Levitt  , kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili sevindiren bir açıklama yaptı. Levitt , Ç

haber7
0

İsrail asıllı  ABD  li  biyofizikçi   Michael Levitt  , küresel çapta sağlık krizine yol açan  korona  salgını için umut veren açıklamalar yaptı.

 

 

Nobel Ödüllü  biyofizikçi  Çin deki enfeksiyon sayılarının azalmasının , "pandeminin sonunun yaklaştığına" işaret ettiğini belirtti.

Independent Türkçe nin Jerusalem Post tan aktardığı habere göre Levitt , koronavirüs salgının Çin de yavaşladığını ve insanların çoğunluğu için bir tehdit oluşturmayacağını öne sürdü.

 

 

Michael Levitt , 2013  Nobel  Kimya Ödülü ne layık görülen üç bilim insanından biriydi. Araştırmacılar "karmaşık kimyasal sistemler için çok ölçekli modellerin geliştirilmesi" konusunda çalışıyordu. Her ne kadar uzmanlık alanı epidemiyoloji olmasa da , Levitt şubatta virüsün yayılmasının yavaşlayacağını doğru biçimde tahmin ederek , tecritten etkilenenlere umut vermişti.

Ancak Levitt basit bir tahminde bulunmak yerine Calcalist te yayımlanan röportajda yaptığı karmaşık hesaplamaları anlatmıştı. 

ÇİNLİ MESLEKTAŞLARINA DESTEK AMACIYLA İLETİŞİME GEÇTİ

Levitt in eşi Shoshan Brosh un Çin sanatı üzerine çalışma yapıyor olması çiftin düzenli olarak  ABD  , İsrail ve Çin arasında seyahat ettiği anlamına geliyor. Koronavirüs Çin in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =