Fransa’da şu ana kadar Covid-19 virüsünden ölen ülkenin 28 yaşındaki en genç hastasının , bel fıtığı ameliyatının ardından aldığı İbuprofen'in yaşamını kaybetmesine yol açtığı açıkl

haber7
0

Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran , Covid-19’a karşı  dakika  haberleri">İbuprofen  gibi anti enflamatuar ilaçların kullanımının enfeksiyonu daha da kötüleştirdiği uyarısında bulunmuştu.

 

 

Ülkenin güneyindeki Nice kentinde bir süre önce fıtık ameliyatı olan ve daha sonra Covid-19’a (yeni tip koronavirüs) yakalanan 28 yaşındaki bir gencin , ameliyata bağlı ağrılarını gidermek için ibuprofen kullandığı ortaya çıktı.

Nice hastanesinde görevli doktor Thierry Piche , solunum yetmezliği yüzünden hastaneye kaldırıldıktan kısa bir süre sonra ölen gencin , ibuprofen ilacı almasının akciğerdeki iltihaplanmayı artırdığını söyledi.

 

 

Fransa Sağlık Bakanı Veran , Twitter hesabından geçen hafta yaptığı açıklamada , yüksek ateşle virüs taşıdığı şüphesi içinde olanların kesinlikle grip semptomlarını azaltmak için ağrı kesici olarak kullanılan  dakika  haberleri">İbuprofen  ilacını kullanmamasını istemişti.

Fransa da Covid-19 salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı 860 a çıktı. Ülkede Covid-19 taşıyan hasta sayısının ise 20 bin civarında olduğu biliniyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =