Son dakika haberi:  Suudi  Arabistan'ın petrol arzını artırarak fiyat kırma hamlesine Rusya’nın tepkisi sürüyor.  OPEC  anlaşmasının çöküşünden sonra  Rusya   Devlet Başkanı  Putin ,  Suudi Arabistan  temsilcile

haber7
0

Son dakika haberi...  Riyad  ve  Moskova  arasındaki petrol savaşı , iki ülke arasındaki ilişkileri de olumsuz yönde etkiliyor. 

 

 

PUTİN MÜZAKERE ETMEME KARARI ALDI

Suudi  Arabistan  ın petrol arzını artırarak fiyat kırma hamlesine  Rusya  nın tepkisi sürüyor.

 

 

OPEC anlaşmasının çöküşünden sonra  Rusya   Devlet Başkanı  Putin ,  Suudi Arabistan  temsilcileriyle müzakere etmeme  kararı  aldı.

"Petrol savaşı" yoluna adım atan Suudiler , sert tepkileriyle Rus meslektaşlarını şaşırttı.

Suudi  Arabistan  ın petrolde fiyat kırma hamlesi yüzünden Ural petrolü 20 doların altına düştü.

Batı Avrupa da , Ural ham petrolü 18 yılın en düşük seviyesi olan 18.67 $ a indi. Petroldeki bu büyük düşüş , Rus Rublesinde de 2014 ten bu yana rekor bir devalüasyon yaşamasına , nüfusun birkaç ay içinde fakirleşmesine yol açtı.

Kremlin , krizi atlatmayı ve yıpratma savaşında  Suudi Arabistan  dan uzak kalmaya karar verdi ve  Devlet Başkanı  Putin ,  Veliaht Prens  yönetimindeki Suudilerle müzakere etmeme  kararı  aldı. 

"RİYAD YÖNETİMİ ZARARLI ÇIKACAK"

Rus kaynakları ,  Devlet Başkanı  Putin nin , Suudilerin petrol şantajına boyun eğmeyeceğini öne sürerken; petrol savaşından  Moskova  nın değil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =