Azerbaycan  Sağlık Bakanı Oktay Şireliyev , yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk tanı testlerini Türkiye'nin aracılığı ile  elde  ettiklerini bildirdi.

haber7
0

Azerbaycan Sağlık Bakanı Oktay Şireliyev ,  Devlet  televizyonuna yaptığı açıklamada , alınan tedbirler sayesinde Azerbaycan da koronavirüsün artmasının önlendiğini belirtti. 

İlk günlerde koronavirüsün yeni tipinin teşhisi için birçok ülkede test olmadığını hatırlatan Şireliyev , "Sadece birkaç ünlü  laboratuvarda  ve Almanya daki bir  laboratuvarda  bu testler yapılıyordu. Kardeş  Türkiye  nin aracılığı ile testler Bakü ye getirildi. İlk hastalar da o testlerin yardımıyla teşhis edildi." dedi

Şireliyev , bazı hastaların iyileşerek taburcu edildiğini , tedavisi devam edenlerin hastalık seyirlerinin de iyileşme yönünde olduğunu kaydetti.

Azerbaycan da  Kovid-19  vakasına ilk kez 28 Şubat ta İran dan ülkeye geçen bir Rus vatandaşında rastlanmıştı.

Bugüne kadar 87 kişide  koronavirüs  tespit edilen  Azerbaycan  da , 10 hasta iyileşti , 1 hasta hayatını kaybetti.

Ülkede , 3 ü 18 yaş altı toplam 76 hastanın tedavisi sürüyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =