Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgının sona ermesi için yatsı ezanının ardından tüm camilerde  dua  okundu.

haber7
0

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş , sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni tip korona virüs salgınının son  bulması  için yatsı ezanı sonrasında camilerde  dua  seslerinin yükseleceğini duyurmuştu. Dün başlayan uygulama kapsamında , yatsı ezanı okunduktan sonra salgının son  bulması  ve hastaların şifaya kavuşması için  camilerden   dua   sesleri  yükselmişti. Bugün de yatsı ezanın ardından tüm  camilerden  yeni tip korona virüs salgının sona ermesi için dualar edildi. Bazı vatandaşların evinin penceresine çıkarak  camilerden  yükselen  dua  seslerine ellerini semaya açıp  dua  ederek eşlik ettiği görüldü.

 

 

YATSI EZANI ARDINDAN DUALAR OKUNDU , TEKBIRLER GETIRILDI

 

 

Bursa da dün yatsı ezanının ardından başlatılan  dua  uygulamasına bu akşamda tekbir ve salavatlarla devam edildi.

Çin in Wuhan kentinde ortaya çıkarak binlerce insanın ölmesine sebep olan Korona virüs başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeyi kasıp kavururken , Türkiye genelinde de virüse karşı büyük bir mücadele veriliyor. Sağlık ve İçişleri Bakanlığının virüsle ilgili yayınladığı genelgeler ile gerekli tedbirleri alırken  Diyanet  İşleri Bakanlığı da bir takım önlemler alarak virüsün yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor.  Diyanet  İşleri Başkanlığı virüs tehlikesi geçene kadar camilerde cuma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =