ABD  Başkanı Donald  Trump  , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bazı önlemlerin hayata geçirildiği ülkede , hayatın bir an önce normale dönmesini istediğini belirterek , "Ekonomimizi Paskalya Bayr

haber7
0

ABD Başkanı Donald Trump ve Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyeleri , Fox televizyonunda telekonferans yoluyla , doktor Mehmet Öz de dahil olmak üzere uzmanların ve  ABD  halkının sorularını yanıtladı. 

ABD de her yıl grip nedeniyle on binlerce kişinin yaşamını yitirdiğine işaret eden Trump , "Araba kazalarında da her yıl Kovid-19 dan çok daha fazla insan kaybediyoruz. Ama otomobil firmalarına , üretimi durdurma çağrısı yapmıyoruz. Herkes işine dönmeli." değerlendirmesinde bulundu.

Trump , geçen hafta yayımladıkları 15 günlük eylem planlarının yeterli olacağını ve ekonomik önlemleri gelecek hafta gevşetmeyi istediklerini kaydederek , "Ekonomimizi Paskalya Bayramı na (12 Nisan) kadar eski haline getirebilirsek , sevineceğim. İnsanların bir an önce işlerinin başına dönmesine istiyorum." dedi. 

Söz konusu eylem planının vadesi dolduğunda yeni yol haritası için gerekli adımları atabileceklerini söyleyen Trump , "Daha önce hiç bu tür önlemler almadık ama şimdi almak zorundaydık. Bu salgın , ülkemiz için çok acı verici ve istikrarı bozucu bir durum." diye konuştu. 

DEPRESYON İNTİHARA SÜRÜKLER

Doktor Mehmet Öz , Trump a "Sayın Başkan , Paskalya da hayatı normale döndürmek istediğini söylediniz , peki bunun tıbbi açıdan güvenli olduğunu nasıl ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =